Klasa mleczarska powstała w Zespole Szkół nr 3 we Włoszczowie

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie utworzył we współpracy z OSM Włoszczowa klasę o profilu technik przetwórstwa mleczarskiego. Na naukę w klasie mleczarskiej zdecydowało się 15 uczniów w większości z powiatu włoszczowskiego, a także jędrzejowskiego.
 
Jedną z głównych motywacji uczniów, by rozpocząć naukę w klasie mleczarskiej jest wizja pracy w przyszłościowym zawodzie. Z racji tego, iż OSM Włoszczowa cieszy się uznaniem jako dobry pracodawca, uczniowie są bardzo pozytywnie nastawieni do nauki chętnie zdobywając wiedzę, która przyda im się później w praktyce. Program nauczania w klasie mleczarskiej zakłada bowiem naukę wielu zawodowych przedmiotów takich jak magazynowanie, czy technologia żywności.
Klasa została objęta opieką patronacką przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską we Włoszczowie. W zakładzie Spółdzielni uczniowie odbędą praktyki, a następnie będą mogli znaleźć zatrudnienie na różnych stanowiskach począwszy od przyjmowania mleka, przez badania w laboratorium, wyrób produktów, po działania marketingowe i handlowe. Dodatkowo absolwenci będą mogli kontynuować naukę na kierunkach studiów specjalistycznych związanych z mleczarstwem na przykład w Lublinie.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie ufunduje stypendia dla najlepszych uczniów. Zapowiedział je także starosta włoszczowski Dariusz Czechowski. Uczniowie oprócz nauki będą uczestniczyli w wielu atrakcyjnych wydarzeniach. Mają okazję zwiedzić pomieszczenia zakładu, wyjadą na targi mleczarskie w Pałacu Kultury w Warszawie, a także wezmą udział w organizacji Święta Mleka, które odbędzie się w przyszłym roku we Włoszczowie. Dyrekcja szkoły cieszy się z powrotu do tradycji mleczarskiej oraz liczy na bardzo dobre wyniki w olimpiadzie z wiedzy o mleku.
 
Więcej można przeczytać tu: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/jedyna-w-wojewodztwie-klasa-mleczarska-powstala-we-wloszczowskiej-szkole-uczniowie-pod-skrzydlami-spoldzielni-mleczarskiej/ar/c8-14470431
 
Facebook
Youtube